Home

16. Garmin Sljemenski maraton i 24. međunarodna utrka "Hageman"

E-mail Ispis PDF

Zagreb - U nedjelju 12.7.2015. godine održan je već tradicionalan 16. Sljemenski maraton. Ukupno je nastupilo 482 trkača i trkačica, a utrke su se bodovala za juniorski i seniorski planinski kup Hrvatske. Osim maratona, trčala se utrka na 14km, štafeta koju su činila 3 člana (1 žena i 2 muška) te je svaki od njih istrčao svojih 14km, te utrka na 5 kilometara. Pobjednica maratona je Veronika Jurišić (AK Sljeme) s vremenom (3:29:31), dok je kod muških pobijedio Nikica Smolić (AK Sljeme) (3:36:00). Na 14 kilometara pojedinačno pobijedio je Ante Živković (AK Duborovnik) s vremenom (1:00:48), dok je u ženskoj konkurenciji pobijedila Ana Gudalović (AK Sljeme) (1:12:28). Od članova „TK Ivančica“ Branko Dušak zauzeo je 43. Mjesto s vremenom (1:21:11), Kruno Lepoglavec 64.(1:27:16), Josip Jakop 76.(1:28:50)  a Božidar Željezić 109. mjesto (1:36:17) od 230 trkača na toj dionici. U štafetama je pobjedu odnijela ekipa AK Sljemena s ukupnim vremenom (3:05:27), a ekipa u kojoj je nastupao naš Ivan Gotal (1:10:49) sa kolegama Anom Pavčec-Kregar (1:24:17) i Matijom Zadravcem (1:08:36) zauzela je 10. mjesto ukupno i 5. mjesto u kategoriji do 99 godina s ukupnim vremenom (3:42:41).

Na 4 kilometara pobijedili su Ivan Jakop (MK Velika Gorica) s vremenom (20:30) i Gabrijela Bubanko (SD Stubica) s vremenom (25:20). Ivan je osim ukupne pobjede pobijedio i u kategoriji mlađih juniora te je tako učvrstio vodstvo u Planinskom kupu Republike Hrvatske.

Rezultati

Petrijanec - U subotu 11.7.2015. godine održana je 24. Međunarodna utrka "Hageman". Trčale su se dječje utrke u 4 kategorije od 50 metara do 300 metara, utrka građana bila je na 2850 metara dok je glavna utrka bila na 11400 metara. Pobjednik glavne utrke bio je Tihomir Cenko (AK Sloboda) kod muških, dok je kod žena najbolja bila Alenka Horvat (AK Sloboda). Od članova "TK Ivančica" nastupali su Ivica Plantak koji je bio 8. i 2. u kategoriji M30, Branko Dušak koji je bio 29. i 9. u kategoriji M50 i Josip Matišić koji je zauzeo 31. mjesto i 9. u kategoriji M60. Utrka se bodovala za Kup sjeverozapadne Hrvatske.