Home

Ivanu Jakop i treća pobjeda u Juniorskom cestovnom kupu RH

E-mail Ispis PDF

Trkački klub Ivančica sudjelovao je u nedjelju i na cestovnom i planinskom kupu RH i to u Jastrebarskom i Makarskoj.

Na 17. Jaskanskom polumaratonu u Jastrebarskom trčao se polumaraton i utrka građana i juniora na 5 km.
Pobjednici na 5 km među 84 trkača bili su Damir Balaško (AK Oroslavlje) i Anamarija Poštek (SD Stubica). Ivan Jakop bio je ukupno 2. i 1 junior, što mu je i 3. pobjeda za Juniorski kup RH u cestovnom trčanju.
Ivan Gotal bio je ukupno 6. i treči u kategoriji s brončanom medaljom kod građana, dok je Josip Jakop bio ukupno 17.
Branko Dušak na polumaratonskoj dionici bio je ukupno 19. s brončanom medaljom u kategoriji M50. Na polumaratonu je nastupilo 189 trkača, a pobijedili su Hrvoje Zebić iz Kutine i Veronika Jurišić članica AK Sljeme i Državna reprezentativka.
Božo Željezić nastupio je na 8. Planinskoj utrci Makarska Vošac, gdje je osvojio zlatnu medalju u kategoriji M60. Utrka je to s startom na Makarskoj Rivi na 1 m n/v i ciljem na vrhu Vošac na 1421 m n/v. Trčalo se 8,6 km, a utrka se smatra jednom od najtežih planinskih u Europi i ovaj put nastupilo je 47 trkača.

Ažurirano ( Petak, 16 Listopad 2015 21:51 )