Home

26. polumaraton Ivan Starek

E-mail Ispis PDF

Sedmoro Ivanečkih trkača sudjelovalo je na 26. polumaratonu Ivan Starek na Zagrebačkom Jarunu.

Pobjednik polumaratona bio je Nagi Tamas iz Mađarske s vremenom od 1:08:48, dok je kod žena slavila Lisa Stublić članica AK Aviokarte iz Zagreba s 1:10:31, naša olimpijska maratonka i to s novim državnim rekordom.

Na polumaratonu je nastupilo više od 400 trkača, a od naših najbolje plasiran bio je Josip Jakop 67. mjestu, njegov klupski kolega Branko Dušak bio je 114., Emil Slunjski 145. i Ivica Lipovčak 159.

Dragutin Jagetić član TK Maraton 95 bio je 152.

Polumaraton se odvijao i za prvenstvo države, pa je tako državni prvak u polumaratonu Goran Grdenić iz AK Agram.

Svojim nastupima članovi TK Ivančica Ivanec zaradili su nove bodove u HR KUPU za cestovno trčanje, pojedinačno i kao ekipa u 3. Hrvatskoj ligi.

Uz polumaraton trčalo se još na 5 km; zadnjoj utrci za Juniorski kup RH. Na toj utrci TK Ivančica imala je dva člana, pa je tako Ivan Jakop bio je ukupno 9., ali 4. u kategoriji mlađih kadeta, dok je Stella Gotal bila 3. u kategoriji studentica.

U poretku ekipa na polumaratonu, klub je osvojio 14. mjesto.